Akademik Turizm Bülteni
Yil: 5, Sayi: 9, Eylül 2004
Hazirlayan
Nazmi KOZAK, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel Isletmeciligi Yüksekokulu
HABERLER

RESORT Dergisi, artik bayilerde..
Ekin Yazim Grubu ile Akdeniz Turistik Otelciler Birligi'nin isbirliğinde yayinlanan Seyahat Endüstrisi ve Turizm Dergisi Resort, gazete bayilerinde de satilmaya baslandi. Derginin turizm yörelerindeki dergilerde ve büyük otellerdeki gazete saticilarinda satisa sunulduğu bildirildi. Derginin gectiğimiz haftalarda yayinlanan yeni sayisinda tur operatörleri ve seyahat acentelerinin yilin ilk yarisinda Antalya'ya havayolu ile getirdikleri turist sayilarina iliskin dönemsel arastirma kapak haberi olarak veriliyor. Resort'un Agustos 2004 sayisinda Rusya pazar profili ile ilgili bir dosya ile Atina Olimpiyatlari vesilesi ile hazirlanan olimpiyat turizm konulu bir dosya bulunuyor.

Gazi Üniversitesi, Turizm İsletmeciligi Dalinda 15 Yüksek lisans Ögrencisi Aliyor..
Gazi Üniversitesi Egitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Turizm İsletmeciligi Programi'na 2004/2005 ögretim yilinda 15 yüksek lisans öğrencisinin alinacagi bildirildi. Sinav tarihleri ve basvuru kosullari ile ilgili olarak bkz.
http://www.egtbil.gazi.edu.tr/

Akdeniz Üniversitesi'ne 15 Yüksek Lisans Ögrencisi Aliniyor..
Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İsletmeciligi ve Otelcilik Programina 15 yüksek lisans ögrencisi aliniyor. Ayrintili bilgi için bkz.
http://www.akdeniz.edu.tr/sosyalduyuru.htm

Adnan Menderes Üniversitesi Lisansüstü Sinavlari..
Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde sürdürülmekte olan turizm programlarina 2004/2005 öğretim yilinda yüksek lisans ve doktora ögrencileri aliniyor. Yüksek lisans programina 6, doktora programina ise 4 öğrencinin alinacagi programlarla ilgili ayrintili bilgi için bkz.
http://www.adu.edu.tr/

I. Canakkale Turizm Bineali...
Canakkale Onsekiz Üniversitesi Turizm İsletmeciligi ve Otelcilik Yüksekokulu tarafindan 28-30 Nisan 2005 tarihlerinde, Canakkale'de I. Canakkale Turizm Bineali düzenleniyor. Düzenlenme amaci, dünyada ve Türkiye'de gerçeklesmekte olan yeni gelismeler ve eğilimler dogrultusunda yerel, ulusal ve uluslararasi düzeyde turizmi gelistirmeye dönük siyasal, ekonomik ve isletmecilik konularinin ortaya konulmasi, sorunlarinin belirlenmesi ve çözüm önerileri olusturulmasina katki sağlamak olan Bineal'de su konularda hazirlanmis bildirilerin kabul edileceği öğrenildi: Turizm politikasi ve planlamasi, turizm tanitiminda yeni yaklasimlar, Canakkale turizmini gelistirmeye dönük yaklasimlar, küresellesme ve turizm, turizm isletmeciliğinde yeni yaklasimlar, turizm pazarlamasinda yeni yaklasimlar, turist egilimleri ve davranislari, turizmde yeni teknolojiler. I. Canakkale Turizm Bineali'ne calismalari ile katkida bulunmak isteyenlerin 31 Aralik 2004 tarihine kadar bildiri tam metinlerini göndermeleri beklenmektedir. Ayrintili bilgi için bkz.
http://turizm.comu.edu.tr/binayel/index.htm

Rekreasyon Programlarina Ön Kayitlar Basladi..
Beden Egitimi ve Spor Yüksekokullari bünyesinde eğitim-ögretim etkinliklerini sürdüren Rekreasyon programlarina ön kayitlar basladi. Önkayitlar ile ilgili olarak asagida belirtilen web sayfasindan ayrintili bilgi elde edilebilir.
http://www.anatoliajournal.com/akademik/rekreasyon.html

Anatolia: Turizm Arastirmalari Dergisi'nden Duyuru..
"Anatolia: Turizm Arastirmalari Dergisi'nin editörlügü 20 Ağustos 2004 - 01 Eylül 2005 tarihleri arasinda Doc. Dr. Meryem AKOGLAN KOZAK tarafindan yerine getirilecektir. Bu tarihler içerisinde dergiye önerilecek makaleler ve değerlendirme süreci devam etmekte olan çalismalar ile ilgili iletisim bilgileri asağida yer almaktadir.

Doç. Dr. Meryem AKOGLAN KOZAK, Anadolu Üniversitesi Eskisehir Meslek Yüksekokulu, Yunusemre Kampusu, 26470 Eskisehir, Tel: 0222 - 335 05 80/6164, E-posta: mkozak@anadolu.edu.tr

Ars. Gör. Dilek ACAR, Anadolu Üniversitesi Eskisehir Meslek Yüksekokulu, Yunusemre Kampusu, 26470 Eskisehir,
Tel: 0222 - 335 05 80/6173, E-posta: dacar@anadolu.edu.tr"

TAMAMLANAN TEZ CALISMALARI

Zülfiye TAHİR
Cin Halk Cumhuriyetinde Turizmin Gelisimi ve Gelecege Yönelik Hedefler
Yüksek Lisans Tezi
İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Danisman: Prof. Dr. Nüzhet KAHRAMAN
Kabul Tarihi: 22. 07. 2004

GÖREVE ATANMA/GÖREV YERİ DEGISIKLIKLERI

Dönüs CİCEK, Anadolu Üniversitesi Eskisehir Meslek Yüksekokulu'ndeki görevine basladi. Dönüs CİCEK, daha önce Balikesir Üniversitesi Erdek Meslek Yüksekokulu'nda görev yapiyordu.

YENI YAYINLAR

Dursun KUVELOGLU
turizm@gelecek.tr
Birinci Baski
14x22 + 168 sayfa
Elips Kitapcilik
Ankara, Temmuz 2004
Fiyati: 9 milyon TL.

http://www.turizmgazetesi.com
http://www.turizmdekariyer.com
Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research
http://www.turizmforumu.net
Detay Yayincilik
http://www.tuyed.org.tr
Türkiye Akademik Turizm Linkleri
Lisansustu Turizm Ogrencileri Kongresi
Anatolia: Turizm Arastirmalari Dergisi
Duyurulmasini istediginiz haberleri ve Akademik Turizm Bulteni duyuru listesi için e-posta adresi EKLEME/SILDIRME isteklerinizi
E-posta: nkozak@anadolu.edu.tr adresine bildiriniz.
NAZMI KOZAK
Anadolu Universitesi, Turizm ve Otel Isletmeciligi Yuksekokulu, Yunus Emre Kampusu, 26470 Eskisehir,

http://academy.anadolu.edu.tr/displayx.asp?acc=nkozak&kod=