Akademik Turizm Bülteni
AYLIK ULUSAL AKADEMIK TURIZM HABER BÜLTENI
Yıl: 8, Sayı: 5, Mayıs 2007
Arşiv (2000-2007) ve orijinal metin için tıklayınız: http://atb.anadolu.edu.tr
Hazırlayan: Nazmi KOZAK, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu
HABERLER

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun..

"AB Uyum Sürecinde Havaalanı Politika ve Uygulamaları" konulu panel..
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından 20 Nisan 2007 tarihinde "AB Uyum Sürecinde Havaalanı Politika ve Uygulamaları" konulu bir panel düzenlendi. Anadolu Üniversitesi'nin Yunus Emre Kampusu'nde düzenlenen panelde; A. Ü. Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa CAVDAR "AB Uyum Sürecinde Havaalanlarında Kamu-Özel İşbirliği:Politika ve Uygulamaların Değerlendirilmesi", Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü APK Daire Başkanı Funda OCAK "Havaalanlarında YİD Uygulamaları:DHMİ Yaklaşımı", TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şeref EREN "Havaalanlarında YİD Uygulamaları: TAV Vizyonu ve Atatürk Havalimanı Örneği", THY Genel Müdür Yardımcısı Orhan SİVRİKAYA "Havalanı Politika ve Uygulamalarında Havayollarının Rolü: THY Örneği", A. Ü. Sivil Havacılık Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ergün KAYA "Havaalanlarında Kamu-Özel İşbirliğinin Geleceği" konularındaki bildirilerini sundular.

"Başarılı Turizm Öğrencileri Yarışması"nda tatil yapmaya hak kazananlar..
www.turizmhaber.eu tarafından düzenlenen "Başarılı Turizm Öğrencileri Yarışması" sonuçlandı. Doç. Dr. Nazmi KOZAK'ın eşgüdümünde gerçekleştirilen yarışmada 33 başarılı öğrenci ile yedek öğrenci listesi belirlendi. Dereceye giren öğrencilerin listesi şu şekilde: İsmail AŞULA Adnan Menderes Üniversitesi, Banu ÖZNALBANT İstanbul Ticaret Üniversitesi, Batuhan ŞAHİN (Başkent Üniversitesi), Bolor-Erdene ENKHBEETER (Anadolu Üniversitesi), Bora RASTGELE (Marmara Üniversitesi), Cem Taner HİÇYAKMAZER (Çukurova Üniversitesi), Çağdaş AKANT (Akdeniz Üniversitesi), Emre Hafız YENİDOĞAN (İstanbul Teknik Üniversitesi), Engin KUZU (Afyon Kocatepe Üniversitesi), Fatih ŞAKİR ÇAKACI (Erciyes Üniversitesi), Gamze TARSUSLUGİL (Bilkent Üniversitesi), lale KARAFAKAOĞLU (Ege Üniversitesi), Lütfi KALPAKLIOĞLU (Boğaziçi Üniversitesi), Mahmut KOCA (Selçuk Üniversitesi), Mehmet GEYİK (Dokuz Eylül Üniversitesi) Murat AKKUŞ (Zonguldak Karaelmas Üniversitesi), Murat AYDIN (Muğla Üniversitesi), Omer COBAN (Canakkale Onsekiz Mart Universitesi), Orhan KURTULMUŞ (Akdeniz Üniversitesi), Rabi AKGÜL (Gaziantep Üniversitesi), Rüstem BAL (Mersin Üniversitesi), Sabri ÇÖRTEN (Gazi Üniversitesi), Sefer TOMAZ (Balıkesir Üniversitesi), Serpil EKİCİ (Cumhuriyet Üniversitesi), Sibet DEMİRCAN (Kocaeli Üniversitesi),
Soner ÇOLAK (Yıldız Teknik Üniversitesi), Süleyman DEMİR (Okan Üniversitesi), Şebnem Aslı TOPÇU (Trakya Üniversitesi), T. Taylan GÜNERAY (Bilkent Üniversitesi), Yağnur KARAOĞLU (Uludağ Üniversitesi), Yeter ÇAN (Gazi Üniversitesi), Yüksel ŞAVAK (Atılım Üniversitesi), Zühal METE (Pamukkale Üniversitesi. Dereceye gider öğrencilerin 26-29 Nisan 2007 tarihleri arasında Bordum-Bitez'de faaliyet gösteren ISIS otelde tatil yapma hakkını elde etmelerinin yanı sıra 27 Nisan tarihinde aynı otelde düzenlenecek "3. Avrupa-Türkiye Turizm Zirvesi"ni de izleyecekler. http://www.turizmhaber.eu/haber,id,1072.html

3. Avrupa-Türkiye Turizm Zirvesi 27 Nisan’da Bodrum’da yapılıyor..
İlki geçen yılı Antalya’da yapılan Avrupa-Türkiye Turizm Zirvesi’nin üçüncüsü bu yıl 27 Nisan’da Bodrum’da Isis Otel’de yapılıyor. Zirveye,
yurtiçinden ve yurtdışından sektör temsilcileri katılıyor. Toplantıda yurtiçinden TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, AKTOB Başkanı Osman Ayık, GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz, Bodrum Belediye Başkanı, Muğla Valisi, yurtdışından ise TUI adına Günther Ihlau ile Thomas Cook, Rewe ve Alltours temsilcileri de birer konuşma yapacak. Ayrıntılı bilgi için bkz: http://www.tourexpi.com/ettc.html

A. Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu mezunları toplantısı..
Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'nun mezunları 14 Nisan 2007 tarihinde, Yunus Emre Kampusu'ndaki Yüksekokulun bahçesinde bir araya geldiler. Mezunlar toplantasına Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi SÜRMELİ ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa ÇAKIR'ın yanı sıra Yüksekokulda görevli öğretim elemanları katıldı.

Avrupalı Öğrencilere Otellerde Staj
Hüseyin Baraner'in kurduğu www.tourewpi.com adlı internet sitesi, Avrupalı gençlere 2 ila 6 hafta arasında değişen sürerelde Türkiye'deki otellerde hem tatil yapıp hem de staj yapma imkanı sağlayacak. Hürriyet'in Almanya baskısında çıkan bir habere göre, Baraner, bu girişimiyle Avrupalı gençlere Türkiye'deki otellerde staj yapma imkanı sunacak. Baraner bu girişi hakkında bilgi verirken, şunları söyledi: "Bir yandan Avrupalı gençler Türkiye'yi, kıyılarını ve otellerini tanıma fırsatı yakalarken, öbür yandan otellerde çalışan Türkler de Avrupalılarla kaynaşmış olacak. Böylece ortaya her iki tarafın da yararlanacağı bir durum çıkacak".

Muğla Üniversitesi Ali Sıktı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu etkinlikleri..
Muğla Üniversitesi Ali Sıktı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2006/2007 yılı Güz döneminde çeşitli konferanslar düzenlendi. Av. Özden Aslı ÜNAL "Tüketici Hakları", Hillside Beach Club Güvenlik Sorumlusu Bektaş BABÜR "Turizm İşletmelerinde Güvenlik Önlemleri", Club Magıco Bronzo, Seyir Hotel, Tlos Otel Genel Müdürü Enver SOMAY "Turizm Sektöründe Yiyecek-İçecek İşletmelerinin Yeri" konularında konferans verdiler.

A. Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'nda etkinlikler..
Finlandiya'nin "Vaasa Polytechnic Business and Tourism" bölümü ogretim uyelerinden Dr. Antti Honkanen konferans vermek üzere 2-6 Nisan 2007 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel isletmeciligi Yuksekokulu'nda bulundu. Öte yandan,
16-26 Nisan tarihleri arasinda, Çek Cumhuriyeti, "Instititution of Hotel Management Prag"dan, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Dagmar Jakubikova "Çek Cumhuriiyetinde Turizm ve Prag'in turizm potansiyeli" başlıklı bir konferans verdi..

Trabzon'da "Ekoturizm" konulu konferans..
Turizm haftası etkinlikleri kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu'da 19 Nisan günü Karadeniz Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar YEREN tarafından "Ekoturizm" konulu bir konferans verildi.

"Kızkalesi’nde Turizm" konulu panel..
Kızkalesi'nin turizm sorunlarını konu alan "Kızkalesi'nde Turizm" konulu panel yapıldı. Oturum başkanlığı Erdemli meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Erdem DAŞÇI tarafından yapılan panele konuşmacı olarak Erdemli Kaymakamı İsmail DEMİRHAN, Mersin Üniversitesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Murat DURUKAN ve Yrd. Doç. Dr. Kemal BİRDİR ile Mersin Turizm İşletmecileri Başkanı Mustafa KALE katıldı.

Beykent Üniversitesi'nde "Turizmde 2007 Yılına Bir Bakış" konulu panel..
Beykent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 20 Nisan 2007 tarihinde "Turizmde 2007 Yılına Bir Bakış" konulu bir panel düzenlendi. Yöneticiliğini TUYED Yönetim Kurulu Başkanı Kerem KÖFTEOĞLU'nun yaptığı panele konuşmacı olarak Sonaeex Turizm Genel Müdürü Songül ETİLİ, Odeon Tourism International (OTI) Genel Müdürü Vahit PETEK, Özel Belgeli ve Özel Nitelikli Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ÖZBİ) Başkanı Hasan GÜLKAYNAK, TUYED Genel Sekreteri Osman Nihat AYDOĞAN katıldı.

"2007 International Tourism Biennial"..
5-7 Mayıs 2005 tarihinde ulusal olarak düzenlenen I. Çanakkale Turizm Biyenali, 30 Nisan- 5 Mayıs 2007 tarihleri arasında "2007 International Tourism Biennial" başlığıyla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelicilik Y.O. tarafından uluslararası düzeyde gerçekleştirilecektir. Biyenalle ilgili daha ayrıntılı bilgiye http://turizm.comu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Anadolu Turizm Günleri-2007..
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteği ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) – Ekin Grubu işbirliği ile gerçekleştirilen olan Anadolu Turizm Günleri, bu yıl 26 Nisan - 9 Haziran 2007 tarihlerinde arasında 21 ilde gerçekleştiriliyor.
İlki geçtiğimiz yıl iç turizmin gelişmesine yönelik olarak gerçekleştirilen "Anadolu Turizm Günleri-2007" 21 il gezildiktan sonra 9 Haziran 2007 tarihinde Ankara'da tamamlanacak. Anadolu Tatil Günleri'ne bu yıl KKTC'de eklendi. Anadolu Turizm Günleri’nin programı şöyle: 1. Etap: KKTC (26-27), Aydın (9-10 Mayıs 2007), Denizli (10-11 Mayıs 2007), Bursa (11-12 Mayıs 2007), İzmit (12-13 Mayıs 2007). ". Etap: Eskişehir (15-16 Mayıs 2007), Kütahya (16-17 Mayıs 2007), Afyon (17-18 Mayıs 2007), Konya (18-19 Mayıs 2007), Kayseri (19-20 Mayıs 2007). 3. Etap: Mersin (23-24 Mayıs 2007), Adana (24-25 Mayıs 2007), Gaziantep (25-26 Mayıs 2007), Diyarbakır. 26-27 Mayıs 2007. 4 Etap: Erzurum (30 –31 Mayıs 2007), Trabzon (31 Mayıs-1 Haziran 2007), Samsun (1-2 Haziran 2007), Ankara (3 Haziran 2007).

"Sağlık Turizmi ve Türkiye" konulu panel..
Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Sandıklı Meslek Yüksekokulu'nda 2 Nisan 2007 Pazartesi günü "Sağlık Turizmi ve Türkiye" konulu bir panel yapıldı. Panelin yöneticiliği Öğr. Gör. Abdullah Taytak yerine getirilirken, konuşmacılar Öğr. Gör. Mustafa Sandıkçı, Öğr. Gör. Sabri Çelik'ten oluştu..

Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi
Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi 01 Nisan 2007'de yayın hayatına başladı. Konusu sadece Kapadokya olan, özellikle bilinmeyen Kapadokya'yı kültür, tarih, doğa ve turizm açısından tanıtmayı amaçlayan dergi, Türkçe ve İngilizce olarak üç ayda bir yayımlanacak.
www.peribacasidergisi.com

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin Olağan Genel Kurulu yapıldı..
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) 9. Olağan Genel Kurulu 6 Nisan 2007 tarihinde yapıldı. Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Murat Dedeman seçildi. Eski başkan Oktay Varlıer'in, yeni dönemde Yüksek İstişare Başkanı olarak göreve devam edeceği bildirildi. Genel Kurul’da Turizm Yatırımcıları Derneği’nin yeni dönem Başkan’ı, Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim ve Disiplin Kurulu belirlendi. TYD’nin yeni yönetim Kurulu’nda şu isimler yer alıyor; Murat Dedeman (Yönetim Kurulu Başkanı), Üyeler; Ali Sabancı, Cefi Kamhi, Cemil Uğurlu, Erol Aksoy, Fettah Tamince, İsmail Işık, İsmet Güral, Melih Halefoğlu, Mithat Yenigün, Murat Ersoy, Mustafa Başar, Mustafa Göçen, Oya Temelli, Recai Çakır, Sani Şener, Şahin Zabcı, Temel Kotil, Mustafa Nazik.

M. Ü. Fethiye Ali Sıktı Mefnaret Koçman MYO öğrencilerinin başarısı..
Muğla Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu iktisadi ve idari Programlar
Turizm ve Otel İşletmeciliği (Yiyecek-İçecek) Bölümü öğrencisi Tanju ULU TÜYAP'ın düzenlediği 2007 yılı
Uluslararas? Gastronomi Festivali'nde "The Best of the Year Juniour Chefs Practical Team" (Yılın En iyi Genç
Aşçıları Takımı) yarışmasında 19-24 yaş grubunda Bronz Madalya kazandı. 20 ülkeden gelen aşçıların katıldığı bul dalda Tanju ULU ile birlikte Akdeniz Üniversitesi'nden Nesrin KAYA ile Mersin Üniversitesi'nden Murat ÖZİPEK de aynı takımda yarıştılar.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'nde seminer..
Ohio State Üniversitesi Havacılık Bölüm Başkanı Prof. Nawal K. TANEJA Mart ayı içerisinde Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü personeline "Küresel havayolu endüstrisini etkileyen önemli etkenler ve pazar değerlendirmeleri ve şirket kabiliyetlerine dayalı konumlandırma" konulu bir seminer verdi.

"Avrupa'nın En Rekabetçi Turizm Bölgesi ve Balkanlar" konulu konferans...
Nasım Kemal Üniversitesi Tekirdağ Meslek Yüksekokulu tarafından 17 Nisan 2007 tarihinde Tekirdağ'da "Avrupa'nın En Rekabetçi Turizm Bölgesi ve Balkanlar" konulu bir konferans düzenlendi. Konferansa Türkiye'den ve Balkan ülkelerinden katılımcılar konu ile ilgili görüşlerini açıkladılar. Ayrıntılı bilgi için bkz. http://nku.trakya.edu.tr/admin/img/belgeler/davetiye.doc

"Türkiye'de Kongre Turizmi" konulu panel..
Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi tarafından 18 Nisan 2007 tarihinde "Türkiye Kongre Turizmi" konulu bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Kültür ve Turizm Bakanı Atilla KOÇ, Türk Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Baykanı Kemal BAYTAŞ, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yüksek İştişare Kurulu Başkanı Oktay VARLIER, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran ULUSOY ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa BALBAY katıldı.

"Dünya Kenti Olma Sürecinde İzmir Turizminin Yapısı, Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu panel..
Yaşar Üniversitesi tarafından 16 Nisan 2007 tarihinde "Dünya Kenti Olma Sürecinde İzmir Turizminin Yapısı, Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu bir panel düzenlendi. Prof. Dr. Hasan OLALI'nın onur konuğu olarak davet edildiği paneller sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda düzenlendi. Sabah düzenlenen panelin oturum başkanlığı Prof. Dr. Turgut VAR yaparken, panele konuşmacı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Öcal USTA, Prof. Dr. Alp TİMUR, İzAir Genel Müdürü Prof. Dr. Cemali DİNÇER katıldı. Öğleden sonra gerçekleştirilen panelin oturum başkanlığı Prof. Dr. Cengiz PINAR yaptı ve panele konuşmacı olarak İzmir Rehberler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın ULUKAYA, Ege Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Önder KAYIN, Çeşme İlçe Turizm Müdürü Osman KABASAKAL katıldı.

Bartın'da turizm haftası kutlamaları..
Bartın İl ve Turizm Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası 14-18 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında geziler, seminer, panel, söyleşi ve konferanslar düzenlendi. 16 Nisan'da düzenlenen "Turizmci Gözüyle Bartın'da Turizm" konulu panele konuşmacı olarak Ayvalık Meslek Yüksekoku öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Ayhan GÖKDENİZ, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Kerem KÖFTEOĞLU, Turizm Aktüel Dergisi sahibi ve editörü Hasan ASLAN, Turizm Fotoğrafçısı Halil TUNCER katıldı. 18 Nisan tarihinde ise Bartın Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Şaban ESEN "Dünyada, Ülkemizde ve Bartın'da Turizmin Ekonomik Yansımaları" konulu bir konferans verdi.

Resort Dergisi’nin yeni sayısı çıktı
Resort’ün Nisan sayısında Avrupa seyahat endüstrisi pazarında yaşanan gelişmeler dosya konusu olarak ele alınıyor. Dosyada, TUI-First Choice, Thomas Cook-MyTravel, LTU-Air Berlin birleşmelerinin pazarda yaratacağı olası gelişme ve sonuçlar ile bunun Türkiye’ye yansımaları değerlendiriliyor. Resort’ün son sayısında ayrıca, Almanya’da yayınlanan seyahat pazarı tüketici eğilimleri raporu ile uluslararası araştırma şirketi IPK’nın dünya turizmindeki gelişmeleri ele alan raporu da geniş biçimde konu ediliyor. Resort’ün bu sayısında son dönemin ençok tartışılan konusu online seyahat pazarı ile ilgili olarak de bir incelemeye yer veriliyor. Resort’ün son sayısında araştırma ve inceleme konuları ile dosyaların yanı sıra Türkiye’den, dünyadan ve bölgelerden haberler ile sektörün seyahat acentaları ve tur operatörleri, oteller, havayolu ve sektör ile ilişkili kesimlerinden haberleri içeren bölümleri de bulunuyor.

BEYUTAB Olağan Genel Kurulu yapıldı..
Belek Turizm Yatırımcıları Birliği'nin (BETUYAB) Ankara Ambassador Otel'de gerçekleştirilen 2007 Yılı Olağan Genel Kurulu'nda Başkanlığa Cemil Uğurlu yeniden seçildi. Genel Kurul'da yeni yönetim kurulu üyeleri de belirlendi Belek Turizm Yatırımcıları Birliği'nin Yeni Yönetim Kurulu şu üyelerden oluştu: Cemil Uğurlu, Mustafa Nazik, Hayrettin Özaltın, Sezai Bacaksız, Yusuf Hacısüleyman, Ali Özdoğan, Mehmet Ersoy, Ahmet Akbalık.

IV. Ulusal Yaşlılık Kongresi, 22-24 Kasım 2007'de..
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi ile Yaşlı Sorunları Derneği'nin işbirliğinde gerçekleştirilen Ulusal Yaşlılık Kongresi'nin dördüncüsü, 22-24 Kasım 2007 tarihlerinde Ankara'da düzenleniyor. Kongrede yaşlıları ilgilendiren çeşitli konularda hazırlanmış çalışmalar sunulacak. Bildiri konuları arasında üçüncü yaş turizmi de yer alıyor.
Ayrıntılı bilgi için bkz. http://humanity.ankara.edu.tr/~yaslilik

Anatolia dergilerine abone olanlara "Bildiri Kitabı" hediye ediliyor..
Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi ile Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research dergilerine 2007 yılında abone olanlara III. lisansüstü Turizm Öğrencileri Kongresi Bildiri Kitabı hediye olarak veriliyor. 31 Nisan 2007 tarihine kadar geçerli olan kampanya katılmak isteyenlerin dergilerin bir yıllık abone bedeline ek olarak 10 YTL daha ek ödeme yapmaları yeterli olmaktadır. 16x24 cm. boyutlarında, 1048 sayfadan oluşan ciltli bildiri kitabında, 34'i ulusal ve 15'i de uluslararası olmak üzere toplam 49 tam metinli bildirinin yanı sıra 43 adet tez özeti yer alıyor. Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız: http://www.anatoliajournal.com/atad/abone.htm

YENİ YAYINLAR

Eğlence Pazarlaması
Yrd. Doç. Dr. Metin ARGAN
ISBN: 978-975-8969-86-2
Boyut: 14,5 x 21,5 cm, 512 Sayfa
Ankara: Detay Yayıncılık
Fiyatı: 11 YTL

Turizm, Çevre ve Toplum[Marmaris Örneği]

Doç. Dr. Muammer Tuna
ISBN: 978-9944-223-01-0
Boyut: 16 x 24 cm, 224 Sayfa
Ankara: Detay Yayıncılık
Fiyatı: 8 YTL

TAMAMLANAN TEZ CALISMALARI (Bölüm sorumlusu: Hatice GÜCLÜ)

Aciklama: "Tamamlanan Tez Calismalari" ve "Devam Eden Tez Çalişmalari" bölümleri, Kasim 2005 tarihinden itibaren Hatice GÜCLÜ tarafindan hazirlanmaktadir. Tez calismalari ile ilgili duyurularinizi "hguclu@anadolu.edu.tr" vey a "hguclu@adu.edu.tr" adresine göndermenizi bekliyoruz. Tamamlanan tez calismalarinin özleri Anatolia: Turizm Arastirmalari Dergisi'nin izleyen sayisinda yayimlanacaktir.


Demet TÜZÜNKAN
Örgütlerde Çatışma Yönetimi ve Yöneticilerin Müdahale Teknikleri: Thomas Modeline İlişkin Bir Araştırma
Yüksek Lisans Tezi
Danışman: Prof. Dr. Halil CAN
Ankara: Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Kabul tarihi: Ocak 2007

Deniz DUYAR
Özel Belgeli ve Özel Nitelikli Otellerde Müşteri Memnuniyeti ve Kalite Yönetimi Örnek Alan Çalışması: Dersaadet Otel, İstanbul
Yüksek Lisans Tezi
Danışman: Prof. Dr. Nüzhet KAHRAMAN
İstanbul: İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Kabul tarihi: Mart 2007

HAZIRLANMAKTA OLAN TEZ CALISMALARI

Kenan TÜRKEZ
Erzurum İlinin Termal Turizm Potansiyel
Yüksek Lisans Tezi
Danışman: Yrd. Doç. Dr. Serhat ZAMAN
Erzurum: Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

LINKLER
www.turizmgazetesi.com
http://www.turizmhaber.eu
Anatolia: Turizm Arastirmalari Dergisi
www.turizmforumu.net/
http://www.turizmhabercisi.com
Anatolia: International Journal of Tourism and .
Resort Academy
http://www.sihirlitur.com..
Detay Yayincilik
www.turizmdekariyer.com
The 4th World Conference for Graduate Research...
Bibta Veri Bankası
http://www.turizmaktuel.com
http://www.medikongre.com
http://www.gulersoy.net
http://www.turizmhaberleri.com
   
Duyurulmasini istediginiz haberleri ve Akademik Turizm Bulteni duyuru listesi icin e-posta adresi EKLEME/SILDIRME isteklerinizi anatolia@tr.net adresine bildiriniz.